INVEX Nedir?

INVEX Proje Takvimi

INVEX Değerleme Bilgi Sistemi, başta yasal ve mali zorunluluklar ve güncel ekonomik gelişmeler olmak üzere çeşitli nedenlerle her geçen gün önemi artan gayrimenkul değerleme konusunda ilgili kurumlara bütünleşik çözümler sunan bir projedir.

Bir gayrimenkulün kıymet değeri başta olmak üzere inşaat projesine uyumluluğu, sahipleri için hak ve fayda durumları, mülkiyet değişimi ve diğer konulardaki kısıtlılıklar gibi çeşitli bilgilerin tespiti ve raporlanması biçiminde hizmet sunan "Gayrimenkul Değerleme Sektörü" ve bu hizmeti alan ipoteğe dayalı işlemler yapan çeşitli sektörlere yönelik INVEX uygulamaları bulunmaktadır.

Projenin hedef müşterileri olarak; bankalar (INVEX-B), SPK ve BDDK lisanslı gayrimenkul değerleme firmaları (INVEX-D), değerleme şirketlerine çözüm ortaklığı hizmeti veren firmalar (INVEX-C), bireysel eksperler (INVEX-E), ticareti şirketleri (INVEX-S), gayrimenkul portfoyüne sahip kamu kurumları, vakıf ve dernekler (INVEX-K) belirlenmiştir. Halen INVEX-B ve INVEX-D uygulamaları kendi sektörlerinde açık ara en çok tercih edilen uygulamalardır.

2016 dan itibaren INVEX Projesinin 3. Faz çalışmalarına başlanılmıştır. Bu faz kapsamında INVEX-B ve INVEX-D uygulamalarına yeni özellikler eklenmiştir. 3. Faz çalışmaları kapsamında INVEX-D uygulaması tamamen yenilenerek INVEX-D v.3 olarak kullanıma sunulmuştur.

Değerleme Hizmeti Verenler İçin INVEX Yazılımları
Değerleme Hizmeti Alanlar İçin INVEX Yazılımları
D
INVEX-D

INVEX
Değerleme Şirketi
Uygulaması
 

SaaS-Expert
C
INVEX-C

INVEX
Çözüm Ortağı
Uygulaması
 

SaaS-Expert
E
INVEX-E

INVEX
Eksper
(Değerleme Uzmanı)
Uygulaması

SaaS-Expert
B
INVEX-B

INVEX
Banka
Uygulaması
 

S
INVEX-S

INVEX
Ticaret Şirketi
Uygulaması
 

SaaS-Expert
K
INVEX-K

INVEX
Kamu Kurumu,
Vakıf ve Dernek
Uygulaması

L
INVEX-L

INVEX
Leasing
Finansal Kiralama
Şirketi
Uygulaması

SaaS-Expert

INVEX YATIRIM UZMANI

INVEX markası, Türk Patent Enstitisü tarafından 2009 12029 tescil numarası ile KEY İNTERNET HİZMETLERİ BİLGİSAYAR YAZILIM DONANIM MÜHENDİSLİK MÜŞAVİRLİK SANAYİ VE TİCARET LİMİTED ŞİRKETİ (311689) Cyber Plaza Ablok 3. Kat No: 308 Cyberpark Bilkent ÇANKAYA ANKARA TÜRKİYE adına koruma altındadır.

SaaS-Expert

Bazı INVEX çözümlerine ait yazılımlar SaaS (Software as a Service) modeli ile yani bir hizmet olarak kullanıcılarına sunulmaktadır. Key İnternet Hizmetleri Ltd.Şti. bir yazılım servis sağlayıcı olarak tamamen kendi sunucularında düşük maliyet ve yüksek kalite ile müşterilerine hizmet vermektedir.

Yeni Özellik

Sokak Görünümü

INVEX-D Uygulaması ayrıntılı çevre incelemesi için sokak görünümü özelliği sunar.

 

Yeni Özellik

Check-in İşlemleri

INVEX-B ve INVEX-D uygulamaları check-in işlemleri için check-in bölgesi, mobil imza ile doğrulama gibi ayrıntılı özellikler içerir.