INVEX-B Uygulamasında Mobil İmza Kullanımına Başlandı

30 Kasım 2015

Gayrimenkul değerleme raporlarının mobil imza ile imzalanmasını sağlayan çalışmalar sonuçlandırılmıştır. Kullanım aşamasında hukuki açıdan ıslak imza ile aynı geçerlilik koşullarına sahip olan elektronik imza, değerleme raporlarının hızlıca arşivlenmesini sağlamaktadır.

INVEX-B uygulamasında elektronik İmza türlerinden mobil imza tercih edilmiştir. Mobil imza, elektronik imzanın cep telefonu gibi GSM cihazlarında kullanımını sağlayan bir servistir. Mobil imza eksperlerin zamanlarının çoğunu sahada geçirdikleri düşünülülerek usb çubuk, akıllı kart gibi herhangi bir sertifika taşıyıcısına ihtiyaç duymadan akıllı telefonlarla imza atabilmeleri amacıyla tercih edilmiştir.

Gayrimenkul değerleme süreci tamamlandıktan sonra imzaya açılan ilgili değerleme raporu Değerleme Uzmanı  ve Sorumlu Değerleme Uzmanı  tarafından ayrı ayrı imzalanmaktadır. İmzalama süreci tamamlanan değerleme raporları kurumsal elektronik arşivde saklanmaktadır. Değerleme raporlarının mobil imza ile imzalanması ile hem değerleme hizmeti sunan değerleme şirketi tarafında hem de değerleme hizmeti alan banka tarafında ciddi oranda zaman ve maliyet tasarrufu sağlanması beklenmektedir. 

EYLÜL 2015 pdf

B
INVEX-B

INVEX
Banka
Uygulaması

Güncel Haberler

Burgan Bank`ın Tercihi INVEX Oldu

Yeni Müşterimiz

Burgan Bank`ın Tercihi INVEX Oldu

Kurumsal bankacılık ve yatırım bankacılığı alanlarında sektörün önde gelen bankalarında olan Burgan Bank, INVEX’i tercih ederek değerleme sürecini hızlandırmayı ve verimli hale getirmeyi amaçlamıştır.

Ayrıntı

INVEX Mobil Uygulaması Güncellendi

İlk olarak Android cihazlar için yayınlanan güncelleme ile pek çok yeni özellikle eklenirken mevcut özelliklerde çeşitli iyileştirmeler yapılmıştır. Yeni eklene özellikler içinde artırılmış gerçeklik ve parsel sorgulama gibi konum bazlı özellikler öne çıkmaktadır.

Ayrıntı

STATEX Çalışmaları Devam Ediyor

Büyük Veri ve Madenciliği Akademik Kampı

Büyük veri konusunda deneyimli iş geliştirme ekibimiz, EMO’nun Matematik Köyü’nde düzenlediği 4 günlük “Büyük Veri ve Madenciliği” konulu akademik kampa katılmıştır.

Ayrıntı

Yeni Özellik

Parsel Sorgulama

INVEX-D Uygulaması konu gayrimenkul için otomatik parsel sorgulaması yapar.

Yeni Özellik

Sokak Görünümü

INVEX-D Uygulaması ayrıntılı çevre incelemesi için sokak görünümü özelliği sunar.

 

Yeni Özellik

Check-in İşlemleri

INVEX-B ve INVEX-D uygulamaları check-in işlemleri için check-in bölgesi, mobil imza ile doğrulama gibi ayrıntılı özellikler içerir.