INVEX -B Uygulamasında Objektif ve Hızlı Değerleme Şirketi Görevlendirmesi

30 Temmuz 2015

INVEX Banka Uygulamasında (INVEX-B) çeşitli performans kriterlerine göre oluşan bölge hedeflerine göre Otomatik Değerleme Şirketi Görevlendirme yapısı kullanıma başladı.

INVEX-B uygulamasında geliştirilen "Şirket Performans Puanları" bölümü ile başta iş teslim süresi, iade iş sayısı ve değerleme şirketi kullanıcı rollerinde geçen süreler olmak üzere 10‘a yakın başarı kriteri doğrultusunda bir değerleme şirketinin ilçe gruplarından oluşan belirli bir bölge için performans puanı hesaplanmaktadır. Gayrimenkul değerleme sürecinde farklı fiili kullanım niteliğine sahip işlerin kendine göre farklı kapsamları içermesi nedeniyle ilgili hesaplama farklı fiili kullanım nitelik grupları için ayrı ayrı tekrarlanmaktadır. Değerleme şirketleri için hesaplanan performans puanları ile ortaya çıkan sıralama ilgili bölge için dönemsel iş dağılım oranlarının belirlemesini sağlamaktadır. 

Belirlenen iş dağılım oranı üzerinden ilgili bölgede gerçekleştirilecek bir gayrimenkul değerleme raporu hazırlama görevlendirmesinde INVEX-B değerleme şirketi seçimini otomatik olarak yapmaktadır. Görevlendirme sırasında aynı parselde yakın zamanda görev yapan şirket olması gibi çeşitli özel durumlar da şirket tercihinde dikkate alınmaktadır. 

EYLÜL 2015 pdf

Güncel Haberler

INVEX Mobil Uygulaması Güncellendi

İlk olarak Android cihazlar için yayınlanan güncelleme ile pek çok yeni özellikle eklenirken mevcut özelliklerde çeşitli iyileştirmeler yapılmıştır. Yeni eklene özellikler içinde artırılmış gerçeklik ve parsel sorgulama gibi konum bazlı özellikler öne çıkmaktadır.

Ayrıntı

STATEX Çalışmaları Devam Ediyor

Büyük Veri ve Madenciliği Akademik Kampı

Büyük veri konusunda deneyimli iş geliştirme ekibimiz, EMO’nun Matematik Köyü’nde düzenlediği 4 günlük “Büyük Veri ve Madenciliği” konulu akademik kampa katılmıştır.

Ayrıntı

Yeni INVEX-D Uygulaması Geliştirme Çalışmaları Devam Ediyor

Yeni INVEX-D Uygulaması Test Edilmeye Hazır

Arayüzü yenilenen ve pek çok yeni özellik eklenen INVEX-D yeni sürümü v2 test kullanımına açılma aşamasına gelmiştir.

Ayrıntı

Yeni Özellik

Parsel Sorgulama

INVEX-D Uygulaması konu gayrimenkul için otomatik parsel sorgulaması yapar.

Yeni Özellik

Sokak Görünümü

INVEX-D Uygulaması ayrıntılı çevre incelemesi için sokak görünümü özelliği sunar.

 

Yeni Özellik

Check-in İşlemleri

INVEX-B ve INVEX-D uygulamaları check-in işlemleri için check-in bölgesi, mobil imza ile doğrulama gibi ayrıntılı özellikler içerir.