STATEX ile Gayrimenkul Değerlemede "Büyük Veri" Dönemi Başlıyor

30 Haziran 2015

INVEX Gayrimenkul Değerleme Bilgi Yönetim Sistemi`nin kardeş projesi olan STATEX ile Gayrimenkul Değerleme Sektörü için "Büyük Veri" dönemi başlıyor.

STATEX İstatistik Uzmanı (STATEX-STATics EXpert) Gayrimenkul Değerleme için Referans Kaynakları Sistemidir. Geliştirilecek çeşitli yazılımlar sayesinde pek çok içerik kaynağı izlenerek yapısal hale dönüştürülen veriler ile gayrimenkullere ilişkin veri tabanları oluşturulacaktır. Başta gayrimenkul değerleme uzmanları olmak üzere tüm ilgililer için referans kaynağı olması hedeflenen STATEX Sistemi ile uzun soluklu bir veri madenciliği sürecine başlanmıştır.

Proje ile gayrimenkul değerleme konusundaki dağınık verilerin bir araya getirilmesi ve bunların süreç içinde ilgililerin kullanımına sunulması hedeflenmektedir. Veri madenciliği konusunda akademik düzeyde uzman çalışanlardan oluşan İş Geliştirme Birimi iki yıla yakın süredir halka açık veri kaynaklarını inceleyerek analiz çalışmalarına devam etmektedir. Yapılan analizler, başta ekonomik ve coğrafi veri kaynaklarına yoğunlaşmıştır. Diğer taraftan büyük veri konusunda deneyimli bir ekip tarafından birinci katman yazılımları olan sistematik ağ (web) kazıma ve veri parselleme yapacak yazılımların geliştirilmesine başlanmıştır. Birinci katman yazılımlar, başlangıçta iki yüze yakın kaynaktaki verileri ve bu verilerdeki değişimleri STATEX veri tabanlarına aktaracaktır. 

EYLÜL 2015 pdf

Güncel Haberler

INVEX Mobil Uygulaması Güncellendi

İlk olarak Android cihazlar için yayınlanan güncelleme ile pek çok yeni özellikle eklenirken mevcut özelliklerde çeşitli iyileştirmeler yapılmıştır. Yeni eklene özellikler içinde artırılmış gerçeklik ve parsel sorgulama gibi konum bazlı özellikler öne çıkmaktadır.

Ayrıntı

STATEX Çalışmaları Devam Ediyor

Büyük Veri ve Madenciliği Akademik Kampı

Büyük veri konusunda deneyimli iş geliştirme ekibimiz, EMO’nun Matematik Köyü’nde düzenlediği 4 günlük “Büyük Veri ve Madenciliği” konulu akademik kampa katılmıştır.

Ayrıntı

Yeni INVEX-D Uygulaması Geliştirme Çalışmaları Devam Ediyor

Yeni INVEX-D Uygulaması Test Edilmeye Hazır

Arayüzü yenilenen ve pek çok yeni özellik eklenen INVEX-D yeni sürümü v2 test kullanımına açılma aşamasına gelmiştir.

Ayrıntı

Yeni Özellik

Parsel Sorgulama

INVEX-D Uygulaması konu gayrimenkul için otomatik parsel sorgulaması yapar.

Yeni Özellik

Sokak Görünümü

INVEX-D Uygulaması ayrıntılı çevre incelemesi için sokak görünümü özelliği sunar.

 

Yeni Özellik

Check-in İşlemleri

INVEX-B ve INVEX-D uygulamaları check-in işlemleri için check-in bölgesi, mobil imza ile doğrulama gibi ayrıntılı özellikler içerir.

INVEX-D v2 için ücretsiz deneme hesabı oluştur!

Sayısız yeni özellik ve içeriğin modern bir arayüzle kullanıcılara sunulacağı yeni INVEX uygulamaları için test hesabı isteyiniz. INVEX-D (Değerleme Şirketi), INVEX-C (Çözüm Ortağı), INVEX-S (Ticaret Şirketi) ve INVEX-K (Kamu Kurumu, Vakıf ve Dernek) uygulamaları için isteyeceğiniz test hesabı ile yeni özellikleri inceleyebilirsiniz. Test süresince değerli önerilerinizi bizimle paylaşmanızı dileriz.